Odzyskaj Korzystaj – Kampania promująca budowę ITPOK w Poznaniu - Zielone ciepło dla mieszkańców Poznania na kolejne lata.

Logo poznan

Aktualności

07.04.2022

Tytuł: „Mija 9 lat od podpisania Umowy Partnerstwa Publiczno–Prywatnego”

8 kwietnia to szczególna data jeśli chodzi o zagospodarowanie odpadów w mieście Poznań. Tego dnia wypada rocznica podpisania Umowy Partnerstwa Publiczno–Prywatnego na realizację Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Poznaniu. 8 kwietnia 2013 roku Miasto sfinalizowało jeden z najbardziej pionierskich projektów w branży gospodarki odpadami komunalnymi, którego pomysł zrodził się już 2004 roku. Dziś mija dokładnie 9 lat od momentu podpisania tego jakże ważnego i strategicznego z punktu widzenia Miasta dokumentu.

więcej >

15.02.2022

Podsumowanie piątego roku eksploatacji ITPOK

Rok 2021 był piątym pełnym rokiem eksploatacji Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Poznaniu, w którym instalacja funkcjonowała planowo, sprawnie i bez zakłóceń.

więcej >

28.10.2021

Nowe deklaracje odpadowe dla miasta Poznania

W związku z wystąpieniem Miasta Poznania ze struktur ZM GOAP, kompetencje w zakresie gospodarki odpadami od 1 stycznia 2022 roku powrócą do Miasta. Przejęcie przez Poznań obowiązków związanych z odbiorem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych wiąże się z szeregiem nowych zadań, których realizacja rozpocznie się wraz z nowym rokiem.

więcej >

22.09.2021

Wirtualne Dni Otwarte w Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Poznaniu

Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania oraz Partner Prywatny (ITPOK), serdecznie zapraszają na wirtualne Dni Otwarte w Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Poznaniu zlokalizowanej przy ulicy Energetycznej 5. Dni Otwarte online odbędą się w terminie 24 i 25 września br.

więcej >

21.05.2021

Weekend dla Ziemi w Palmiarni Poznańskiej

W dniach 15 i 16 maja 2021 r. w Palmiarni Poznańskiej odbyła się kolejna edycja wydarzenia “Weekend dla Ziemi”.

więcej >